Email info@remapworks.com
online randevu

Sık Sorulan Sorular

Chip tuning hakkında sık sorulan bazı sorular

Chip tuning araçların motor kontrol ünitesi içerisindeki yazılımın değiştirilmesi işlemidir. Bu değişiklikler ayrıcalıklı ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenirler.

 • Araç hızının sınırlandırılması
 • Motor gücünün düşürülmesi ya da arttırılması
 • araç motoruna herhangi bir donanım ek edilmesi ya da kaldırılması
 • Araçlara yönelik bu uygulamalarda araca yapılan yanlış veya hatalı bir uygulama araca ciddi hasarlar verebilmekte. Örneğin aracın aşırı yük taşımasıyla beraber bu uygulamalarla birlikte yüksek devir ve yüksek performans kullanımı aracın motor kısmının yanmasına sebep olabilir. Bu nedenle konusunda uzman yazılım firmalarından hizmet alınmalıdır.

  Yaptığımız işlem beyin haritalarında (ECU maps)değişiklik de olsa, aracınız garanti kapsamında ise garantisi bozulabilir.

  Hayır. Motorların dayanıklılık sınırlarının altında işlem yaptığımız için motor ömürleri de aynı olacaktır.

  Hayır. Motora herhangi bir zararı yoktur. Güç artışında uygulanan bütün kalibrasyonlar, üretici firma standartlarına uygun ve güvenli bir seviyede yapılmaktadır.

  Evet, aracınızı eski orjinal haline çevirmek mümkündür. Tüm uygulama yaptığımız araçların orjinal dosyaları saklanmaktadır.

  Sadece Chip tuning işlemi ortalama 1-2 saat sürmektedir. Ek olarak istenilen başka modifikasyonlar var ise gün aşırı zaman alabilmektedir.

  Siyah duman, genellikle motorun zengin karışımla çalıştığının bir göstergesidir. Bu durum, aracın genel performansını ve yakıt verimliliğini olumsuz etkiler. Doğru kalibrasyon, motorun hava/yakıt karışımını optimum seviyeye getirerek bu sorunu ortadan kaldırır. Dolayısıyla, doğru kalibrasyon, aracınızın genel çalışma koşullarını görsel veya fiziksel olarak değiştirmez, aksine iyileştirir.